Franchesca Alfa Samuel - Frenie

 

Franchesca, tedy Frenie, je naše malé sluníčko, štěstíčko. Narodila se 21.4.2015.

Zde můžete Frenie vidět spolu s jejími rodiči - v pozadí je Brian - tedy Tna´nto Tapio Anamsunamon a v popředí maminka Terka - tedy Asteria Alfa Samuel. No není to nádherné foto. Za toto vděčíme chovné stanici Alfa Samuel, která nám tuto fotografii poskytla.


 

Pak jsme ještě sice museli nějakou dobu čekat než Frenie mohla opustiti svou maminku Asterku, ale dočkali jsme se. Stále roste jako z vody a stále se poznáváme.

Vypadá to, že bude velice opatrná vůči lidem. Než se nechá od někoho pohladit, tak to trochu trvá. Ale po řádném seznámení je naprosto v pohodě. Vůči pejskům je opravdu vstřícná. Nejdříve sice z dálky každého pozoruje, ale po přiblížení se, a po poznání, že pejsek není negativně naladěn, si chce hrát. Ale pokud narazíme na nějakého psa neurotika, tak ani její malý vzrůst a chuť si hrát nic nenadělá, a musíme se rozloučit.

Frenie miluje cestování. Bude to opravdu pořádný cestovatel. V autě sebou "flákne" a téměř okamžitě spí. Vyjímkou byly zatím jedinkrát extrémní serpentiny v Alpách při překonávání jednoho průsmyku, které i této otrlé cestovatelce rozhodily žaludek. Zkusili jsem i jízdu na kole - v psí cyklistické tašce - a to se jí líbilo. Zvládá výborně i výlety po vlastních. Vodu bude mít patrně také ráda. Sice se do ní nevrhá, za což jsme rádi, ale v horkých letních dnech si řekla o ochlazení v bazénu nebo ve vaně.

Ráda si hraje, kouše své hračky a hlavně klacíky. Ráda také "okusuje" naše ruce - to by mohla dělat skoro pořád.

Velký hluk ve městě jí zatím pořád trochu děsí - tedy opravdu rušné silnice a křížovatky v centru města.

 

A co její rodiče? Tady jsou:

Otec - Jch. Ch. ČR, SR, Ch.ČMKU, Grandch ČR. Tna´nto Tapio Anamsunamon

https://elvenstar.cz/brian

Matka - 3x CAC, 2x výtěz třídy mladých Asteria Alfa Samuel
 

https://alfa-samuel.webnode.cz/asteria-alfa-samuel/

 

Rodokmen vrhu F - tedy i Frenie.